Michael van Gerwen verdedigt in maart zijn titel van vorig jaar ©PDC

Van 5 tot 7 maart begint het PDC-toernooi met het grootste deelnemersveld weer: de UK Open 2021. Het is nog ver weg, maar 115 spelers zijn al zeker van deelname aan het jaarlijkse dartsfestival. Welke Nederlanders en Belgen kunnen we verwachten?

De deelnemers moeten in ieder geval rekening houden met een paar veranderingen. Vanaf 2014 werd de ‘FA Cup of Darts’ altijd gespeeld in Butlin’s Minehead Resort, deze keer is het achter gesloten deuren in Milton Keynes. Daarnaast is er geen live publiek aanwezig voor de tweede keer ooit in de geschiedenis van de UK Open. Even wennen dus voor een aantal vaste spelers.

17 Nederlanders en 4 Belgen

Tot dusver zijn 17 Nederlanders en 4 Belgen geplaatst voor de UK Open 2021, onder wie drie debutanten. Damian Mol, Maikel Verberk en Jitse van der Wal mogen voor het eerst hun opwacht maken op deze major. Hier kunnen nog meer bijkomen, aangezien er nog tourkaarten te vergeven zijn op de komende Europese Q-school en de top acht niet-geplaatste spelers van deze Q-school zich ook plaatsen voor de UK Open.

Michael van Gerwen gaat proberen zijn titel te verdedigen na een 11-9 winst vorig jaar op Gerwyn Price, de nieuwe wereldkampioen en nummer één. Toen deden er in totaal 23 Nederlanders en 3 Belgen mee. Zie hieronder de volledige lijst voor de UK Open 2021 met hun huidige plaats op de PDC Order of Merit.

Hieronder de Nederlanders en Belgen die een tourkaart hebben voor dit jaar en zich daardoor automatisch geplaatst hebben voor de UK Open 2021:

  • ?? Michael van Gerwen (2e)
  • ?? Dimitri van den Bergh (10e)
  • ?? Jeffrey de Zwaan (22e)
  • ?? Danny Noppert (25e)
  • ?? Jermaine Wattimena (26e)
  • ?? Vincent van der Voort (28e)
  • ?? Dirk van Duijvenbode (32e)
  • ?? Kim Huybrechts (38e)
  • ?? Ron Meulenkamp (50e)
  • ?? Jelle Klaasen (56e)
  • ?? Martijn Kleermaker (74e)
  • ?? Derk Telnekes (83e)
  • ?? Mike de Decker (88e)
  • ?? Wesley Harms (132e)
  • ?? Berry van Peer (n.v.t.)

Hieronder de Nederlanders (helaas geen Belgen) die zich via de Challenge Tour 2020 hebben geplaatst voor de UK Open 2021:

  • ?? Jitse van der Wal (139e)
  • ?? Maikel Verberk (173e)

Hieronder de Nederlanders en Belgen die zich via de Development Tour 2020 hebben geplaatst voor de UK Open 2021:

  • ?? Niels Zonneveld (79e)
  • ?? Kevin Doets (146e)
  • ?? Brian Raman (154e)
  • ?? Damian Mol (n.v.t.)

Door Redactie